Praktik Štěpánková s.r.o., MUDr. Jitka Štěpánková

Rady a důležité informace

Nastal náhlý, život ohrožující stav!!!

Zejména bolest na prsou, tlak na hrudníku, dušnost, poruchy vědomí, náhle vzniklé poruchy hybnosti nebo řeči, křeče, vážné úrazy, otravy, atp. VOLEJTE 155!!! Pokud nejde o život ohrožující stav, ale zrovna neordinujeme a nejste si jisti, jak správně postupovat, můžete zavolat na bezplatnou poradenskou linku 800 888 155.


Potřebuji vyšetření na průkaz…

Vyšetření pro řidičský, zbrojní a zdravotní průkaz ani jiné posudky nesmí provádět zastupující lékař, je tedy nutné vzít v úvahu případnou dovolenou.


Potřebuji vyšetření do zaměstnání.

Toto vyšetření Vám pro naprostou většinu prací musí udělat „závodní“ lékař, kterého každý zaměstnavatel musí mít zajištěného. Váš praktický lékař Vám ho s výjimkou v první kategorii udělat NESMÍ (pokud není zároveň „závodním“ lékařem). Prosíme, až obdržíte od zaměstnavatele žádost o prohlídku, zavolejte nám a domluvíme další postup. Pokud nebudeme moci prohlídku provést, vystavíme Vám výpis z dokumentace pro „závodního“ lékaře. Lhůta pro vystavení výpisu je 10 pracovních dnů, nesmí jej vystavit zastupující lékař.


Potřebuji předepsat léky, pomůcky, sanitku…

Pokud jde o opakovaný předpis, můžete si lék objednat telefonicky. Sanitku je potřeba objednat alespoň den předem.


Potřebuji neschopenku.

Vystavit neschopenku je povinností lékaře, který Vás léčí pro dané onemocnění. Pokud se léčíte u nás, jsme to my. Pokud Vás léčí specialista, například pro zlomenou nohu, je to tento specialista. Jako Váš praktik Vám nemohu vést neschopenku, když Vás léčí a kontroluje někdo jiný – viz toto stanovisko Ministerstva zdravotnictví. A pro Vás by bylo nevýhodné a obtěžující chodit místo jedné kontroly na dvě – jednou ke specialistovi a pak ještě k nám „kvůli papíru“. Stejně tak je povinností specialisty napsat Vám léky, rehabilitaci, pojistku, nebo třeba sanitku, pokud je v souvislosti s daným onemocněním potřebujete. Praktický lékař není sekretářkou ostatních lékařů!


Potřebuji odběr krve.

Na odběry krve neobjednáváme. Jsou prováděny každý den mimo středy od 7:00 do 8:30.


Potřebuji předoperační vyšetření.

Přijďte v ordinační době.


Potřebuji, abyste přijeli na návštěvu.

Návštěvu doma je potřeba předem telefonicky domluvit, lze ji uskutečnit pouze mimo ordinační dobu a u pacientů, kteří nejsou schopni dostavit se do ordinace. Nelze tímto způsobem řešit akutní stavy. Berte, prosíme, v úvahu, že doma nemůžeme poskytnout ošetření stejného rozsahu a kvality jako v ordinaci.